2013

RESULTAT Kalmar 2013-08-24
Utan semifinaler.
Listan är komplett

(Med reservation för ev fel)

foto: Alva Fandrey
  A-final
  1. AxRace’s Red Bull 9.74 (Ka)
  2. AxRace’s Wake Up Call 9.79 (Ka)
  3. AxRace’s Dark Dog 9.80 (Ka)
  4. Damien Rice Cinpress 9.99

B-final

  1. AxRace’s Classic 9.84
  2. Schaudt’s Coco Chanel 10.05
  3. Bling’z Angelit 10.08
  4. Mibisan’s Mr Checkmate 10.14 (Ka)

C-final

  1. Per-Mo’bile Dapper Danny 10.44 (Ka)
  2. Nanic’s and Jacky’s Patchy 10.50
  3. AxRace’s Vegetariana 10.54
  4. Hot Isle Jalessa 10.73 (Ka)

D-final

  1. Kvarnhällens Cornelia 10.66 (Ka)
  2. Springelden’s Lollipop 10.81 (Ka)
  3. Hot Isle Modesty Blaise 10.93 (Ka)
  4. Klenods Viktor 10.99

E-final

  1. Flowertwig’s Bark at the Moon 10.77 (Ka)
  2. Nanic’s and Jacky’s Rascal 10.83
  3. Kvarnhällens Bonnie 10.86 (Ka)
  4. Nebulosans Månsken 11.08 (Ka)

F-final

  1. Mibisan’s Mr Bacchus 10.97 (Ka)
  2. Nahiniz Chilaili Creek 11.15
  3. Adagio the Rose 11.32
  4. Mibisan’s Mr Ben Van Zaten 11.59 (Ka)

G-final

  1. Nanic’s and Jacky’s Hearty 10.59
  2. Hound’s Maggie Mae 11.34
  3. Nebulosans Miranda 11.37 (Ka)
  4. Nebulosans Minerva 11.43 (Ka)

H-final

  1. Aurellas Ida 12.09

RESULTAT SM Tingsryd/Asarum 2013-08-03/04
Könsdelad, med semi.
Listan är komplett

(Med reservation för ev fel)

Hanar A-final

  1. Svensk Mästare
    Ghan Buri Ghans’s Moon Quake Shake 9.14
  2. AxRace’s Red Bull 9.46 (Ka)
  3. Mibisan’s Mr Davenport 9.47
  4. AxRace’s Dark Dog 9.57 (Ka)
Hanar B-final
  1. Mibisan’s Mr Sunsapot 9.27
  2. Miraqulix Break Of Dawn 9.32 (Ka)
  3. AxRace’s Bull Fighter 9.49
  4. Mibisan’s Mr Challenger 9.54
Hanar C-final
  1. AxRace’s Marrachino 9.54
  2. Miraqulix Beat It 9.64
  3. Speedpartners A Boomerang 9.65
  4. Daigo vd Waterram 9.66
Hanar D-final
  1. Grändens Apollo 9.59
  2. Kvarnhällens Caiser 9.79
  3. Grändens Janus 9.83
  4. Kvarhällens Cooper 9.92
Hanar E-final
  1. Nanic’s And Jacky’s Patchy 10.01
  2. Mibisan’s Mr Checkmate 10.08 (Ka)
  3. Per-Mo’bile Dapper Danny 10.11 (Ka)
  4. Pompecas Gustavus Introitus 10.27 (Ka)
Hanar F-final
  1. Flowertwigs Bark At The Moon 10.31 (Ka)
  2. Nanic’s And Jacky’s Rascal 10.38
  3. Nanic’s And Jacky’s Hearty 10.29 Varnad
Hanar G-final
  1. Kvarhällens Baagheera 10.43
  2. Mibisan’s Mr Ben Van Zanten 10.56 (Ka)
  3. Wikelli’s Good Luck Charm 10.62
  4. Mibisan’s Mr Bacchus 10.64

Tikar A-final

  1. Svensk Mästarinna
    AxRace’s Wake Up Call 9.17 (Ka)
  2. Moneystep’s Paanga 9.38
  3. AxRace’s Black Energy 9.42 (Ka)
  4. Emmaline’s DJ-Juliettan 9.49
Tikar B-final
  1. Metropolitan Met Adelia 9.47
  2. Emmaline’s DS-Svea Viking 9.64
  3. AxRace’s Café Noisette 9.66
  4. Ghan Buri Ghan’s Pünktchen 9.73
Tikar C-final
  1. AxRace’s Mocca Mousse 9.66
  2. Emmaline’s DJ-Kristina Kanel 9.68
  3. Mibisan’s Miss Curly Sue 9.71
  4. Kvarnhällens Ceylan 9.84
Tikar D-final
  1. AxRace’s Vegeteriana 9.79
  2. Kiitürin NN Sofie 9.80
  3. AxRace’s Blå Mocca 9.91
Tikar E-final
  1. Grändens Juno 9.91
  2. Häradssveden’s Happy Naomi 10.11
  3. Kvarnhällens Cornelia 10.23 (Ka)
  4. Greppawhies Glenspey 10.30
Tikar F-final
  1. Kvarhällens Bonnie 10.18 (Ka)
  2. Kvarnhällens Bina 10.21
  3. Kvarnhällens Canasta 10.24
  4. Magic Colour Pure Gold 10.69
Tikar G-final
  1. Magic Colour lady Jazzo 10.28
  2. Inner Circles Beige Beauty 10.67
  3. Klenod’s Vera 10.80
  4. Klenods Vilma 10.82
Tikar H-final
  1. Courtborne Little Ellena 10.68
  2. Nanic’s And Jacky’s Honey 10.73
  3. Nebulosans Miranda 11.33 (Ka)
  4. Aurellas Ida 11.47

RESULTAT Norrköping 2013-07-13
Könsdelad, utan semi.
Listan är komplett

(Med reservation för ev fel)

Hanar A-final
  1. Ghan Buri Ghans’s Moon Quake Shake 9.26
  2. AxRace’s Red Bull 9.49 (Ka)
  3. Damien Rice Cinpress 9.60
  4. AxRace’s Dark Dog 9.66 (Ka)
Hanar B-final
  1. Mibisan’s Mr Davenport 9.63
  2. Miraqulix Beat It 9.70
  3. Miraqulix Break of Dawn 10.01 (Ka)
  4. Fast Packs Atomic Bomb 10.18
Hanar C-final
  1. Mibisan’s Mr Sunsapote 9.49
  2. Kvarnhällens Cooper 10.00
  3. Burnt Sienna Will Power 10.12
  4. Mibisan’s Mr Checkmate 10.32 (Ka)
Hanar D-final
  1. Mibisan’s Mr Challenger 9.81
  2. Emmaline’s DS Starkodder 10.15
  3. Pompeca’s Gustavus Introitus 10.20 (Ka)
  4. Per-Mo’bile Dapper Danny 10.25 (Ka)
Hanar E-final
  1. Swaara Kaleidoscope 10.08 (Ka)
  2. Caramoun Wind of Change 10.32
  3. Flowertwig’s Bark at the Moon 10.40 (Ka)
  4. Kvarnhällens Bagheera 10.71
Hanar F-final
  1. Nikodeme Lazarus 10.41
  2. Mibisan’s Mr Bacchus 10.80 (Ka)
  3. Mibisan’s Mr Ben Van Zanten 10.96 (Ka)
Tikar A-final
  1. AxRace’s Wake Up Call 9.49 (Ka)
  2. AxRace’s Classic 9.54
  3. Ghan Buri Ghans’s Pünktchen 9.63
  4. Qetesh Soda Chic 9.87
Tikar B-final
  1. Schaudt’s Coco Chanel 9.85
  2. AxRace’s Caffe Noisette 9.97
  3. AxRace’s Kick Up 10.16
  4. Metropolitan Met Adelia 11.00
Tikar C-final
  1. Mibisan’s Miss Curly Sue 9.89
  2. Hot Isle Jalessa 10.18 (Ka)
  3. Metropolitan Met Alzira 10.36
  4. Klenod’s Unni 10.48
Tikar D-final
  1. Kvarnhällens Claudia 10.30
  2. Hot Isle Modesty Blaise 10.42 (Ka)
  3. Magic Colour Lady Jazzo 10.50
  4. Häradssvedens Irresistible 10.55
Tikar E-final
  1. Kvarnhällens Bina 10.62
  2. Klenod’s Umbra 10.74
  3. Magic Colour Pure Gold 11.04
  4. Adagio the Rose 11.15
Tikar F-final
  1. Kvarnhällens Cornelia 10.27 (Ka)
  2. Kvarnhällens Bonnie 10.90 (Ka)
  3. Siprex Evita 11.10
  4. Klenod’s Vera 11.70
Tikar G-final
  1. Häradssvedens Glamour 10.93
  2. Swaara Gloria Gold 11.16
  3. Aurellas Ida 12.34

RESULTAT Karlstad 2013-06-15
Könsdelad, utan semi.
Listan är komplett

(Med reservation för ev fel)

Hanar A-final
  1. Ghan Buri Ghans’s Moon Quake Shake 9.09
  2. Mibisan’s Mr Sunsapote 9.45
  3. Schaudt’s Giorgio Armani 9.52
  4. Sökövintin CA-Gibson 9.62
Hanar B-final
  1. Mibisan’s Mr Challenger 9.85
  2. Mibisan’s Mr Davenport 9.87
  3. Kvarnhällens Caiser 9.95
  4. Kvarnhällens Cooper 10.16
Hanar C-final
  1. Pompeca’s Gustavus Introitus 10.25 (Ka)
  2. Burnt Sienna Will Power 10.39
  3. Magic Colour White Rock Jazzo 10.61
  4. Flowertwig’s Bark at the Moon 10.62 (Ka)
Hanar D-final
  1. Bokellas Fritz Thaulow 10.84
  2. Kvarnhällens Bagheera 10.85
  3. Swaara’s Itchykoo Park 11.00
Tikar A-final
  1. AxRace’s Black Energy 9.80 (Ka)
  2. Schaudt’s Coco Chanel 9.88
  3. Emmaline’s DJ-Kristina Kanel 9.90
  4. Emmaline’s DJ-Juliettan 9.92
Tikar B-final
  1. Qetesh Soda Chic 9.84
  2. Ghan Buri Ghans’s Pünktchen 9.87
  3. Metropolitan Met Adelia 9.88
  4. Kvarnhällens Ceylan 9.99
Tikar C-final
  1. Axrace’s Café Noisette 10.18
  2. Axrace’s Kick Up 10.19
  3. Häradssvedens Happy Naomi 10.19
  4. Kvarnhällens Cornelia 10.22 (Ka)
Tikar D-final
  1. Kiitürin NN-Sofie 9.88
  2. Metropolitan Met Alzira 10.25
  3. Kvarnhällens Claudia 10.34
  4. Kvarnhällens Bonnie 10.54 (Ka)
Tikar E-final
  1. Nahiniz Chumani Creek 10.72
  2. Kvarnhällens Bina 10.85
  3. Nebulosans Miranda 11.17 (Ka)
  4. Hot Isle Nicorana 10.71 Varnad
Tikar F-final
  1. Nahiniz Baffin Bay 10.81
  2. Åbrinkens Bougatsa Apo’Azzar 11.16
  3. Rhetsgis Greta Garbo
  4. Aurellas Ida 12.67

RESULTAT Kalmar 2013-06-06
Könsdelad – utan semifinaler.
Listan är komplett

(Med reservation för ev fel)

foto: Cicci Ohlin
  Hanar A-final
  1. AxRace´s Red Bull 9.83 (Ka)
  2. AxRace´s Dark Dog 9.98 (Ka)
  3. Miraqulix Break Of Dawn 9.99 (Ka)
  4. Miraqulix Beat It 10.01

Hanar B-final

  1. Gränden’s Apollo 10.27
  2. Swaara Kaleidioscope 10.35 (Ka)
  3. Pompeca’s Gustavus Introitus 10.50 (Ka)
  4. Per-mobile Dapper Danny 10.72 (Ka)

Hanar C-final

  1. Mibisan’s Mr Checkmate 10.35 (Ka)
  2. Hot Isle Narossi 10.48 (Ka)
  3. Klenod’s Viktor 10.53
  4. Nanic’s and Jacky’s Patchy 10.55

Hanar D-final

  1. Flowertwig’s Bark At The Moon 10.52 (Ka)
  2. Nanic’s and Jacky’s Rascal 10.92
  3. Wikelli’s Good Luck Charm 11.09
  4. Mibisan’s Mr Bacchus 11.13 (Ka)

Hanar E-final

  1. Mibisan´s Mr Van Den Zanten – 11.52 (Ka)

Tikar A-final

  1. AxRace’s Wake Up Call 9.63 (Ka)
  2. AxRace’s Black Energy 9.93 (Ka)
  3. Emmaline’s DJ-Juliettan 10.11
  4. AxRace’s Blå Mocca 10.25

Tikar B-final

  1. Kvarnhällens Cornelia 10.29 (Ka)
  2. AxRace’s Vegetariana 10.72
  3. Hot Isle Jalessa 10.74 (Ka)
  4. Hot Isle Modesty Blaise 10.81 (Ka)

Tikar C-final

  1. Kvarnhällens Bonnie 10.68 (Ka)
  2. Klenods Umbra 10.80
  3. Nanic’s and Jacky’s Honey 11.02
  4. Nebulosans Månsken 11.04 (Ka)

Tikar D-final

  1. Klenods Vera 11.13
  2. Sotholmens Malena 11.21
  3. Innercircle’s Beige Beauty 11.37
  4. Nebulosans Minerva 11.51 Varnad (Ka)

Tikar E-final

  1. Adagio The Rose 11.09
  2. Aurellas Ida 12.29

 

Grattis till finalvinnarna!!

RESULTAT Södertälje 2013-06-01
Med semi.
Listan är komplett

(Med reservation för ev fel)

A-final
  1. Ghan Buri Ghans’s Moon Quake Shake 9.08
  2. AxRace’s Wake Up Call 9.20 (Ka)
  3. AxRace’s Red Bull 9.27 (Ka)
  4. Mibisan’s Mr Davenport 9.36
B-final
  1. Sökövintin CA Glavio 9.70
  2. Kvarnhällens Ceylan 9.75
  3. Burnt Sienna Will Power 9.91
  4. Häradssvedens Happy Naomi 10.06
C-final
  1. Klenods Vilma 10.29
  2. Magic Colour Lady Jazzo 10.30
  3. Swaara Gloria Guld 10.89
  4. Alette’s Glenmorangie Varnad

RESULTAT Västerås 2013-05-25
Utan semi.
Listan är komplett

(Med reservation för ev fel)

A-final
  1. Ghan Buri Ghan´s Moon Quake Shake 9,48
  2. Mibisan´s Mr Davenport 9,55
  3. Fast Pack Atomic Bomb 9,62
  4. AxRace´s Classic 9,69
B-final
  1. Mibisan´s Mr Sunsapote 9,61
  2. Mibisan´s Mr Challenger 9,74
  3. Kvarnhällens Caiser 9,83
  4. Schaudt´s Coco Chanell 9,97
C-final
  1. Miraqulix Break Of Dawn 9,61 (Ka)
  2. Kvarnhällens Ceylan 9,77
  3. Ghan Buri Ghan´s Pünktchen 9,84
  4. Mibisan´s Miss Curley Sue 10,00
D-final
  1. Metropolitan Met Alzira 9,90
  2. Häradssvedens Happy Naomi 9,97
  3. Burnt Sienna Will Power 10,09
  4. Mibisan´s Miss Chiqitita 10,17
E-final
  1. Kvarnhällens Cooper 9,91
  2. Per-Mo´bile Dapper Danny 10,02 (Ka)
  3. Pompeca´s Gustavus Introitus 10,07 (Ka)
  4. Kvarnhällens Claudia 10,35
F-final
  1. Kvarnhällens Canasta 10,11
  2. Flowertwig´s Bark At The Moon 10,22 (Ka)
  3. Kvarnhällens Cornelia 10,29 (Ka)
  4. Kvarnhällens Bonnie 10,50 (Ka)
G-final
  1. Magic Colour Lady Jazzo 10,58
  2. Klenod´s Vilma 10,60
  3. Memoars Piraya 10,70
  4. Memoars Tintorama 10,96
H-final
  1. Valenti True Desire 10,41
  2. Aurellas Ida 11,73